Yeşillikler içinde bir Külliye

8000 m2 üzerine kurulu külliyenin yapımına 2009 senesinde başlanıdı. Fotoğraflarda görünen büyük bina “Güzellikler Bahçesi Erkek Yatılı Kur’an Kursu” olarak hizmet vermektedir. Külliye içerisinde 4 adet mescid, misafir yatakhanesi, 2 adet mutfak ve 3 adet yemekhane bulunmakta.

Halil’ur Rahman külliyesi, tarihe miras kalacak nitelikte muhteşem şadırvanı, bahçe ve peyzaj düzenlemesiyle ibadet için cennet gibi bir ortam sunmakta. Halilurrahman Aşevi olarak Bursa ve çevre illerde sıcak aş, gıda ve giyim yardımı faaliyetleri düzenlemektedir.

halilurrahman-bursa-4

Küliyemizde her gün Hatme-i Hacegan yapılmakta, Kur’anı Kerim ve siyer ve fıkıh dersleri verilmektedir. Cuma günleri mescidlerimizde Cuma namazı kılınmakta, hutbe Şeyh Ahmed Yasin Hazretleri tarafından verilmektedir. Yine her Cumartesi günü akşam namazına müteakip Şeyh Ahmed Yasin Hazretleri’nin sohbeti olmaktadır. Erkek çocukları için özel yatılı Kur’an Kursu’muzda, Kurra Hafızları tarafından dersler verilmektedir. Eski dergah adab ve usulü Halil’ur Rahman Külliyesinde yaşatılmaktadır.

halilurrahman-bursa-5 halilurrahman-bursa-6 halilurrahman-bursa-7 halilurrahman-bursa-8 halilurrahman-bursa-9 halilurrahman-bursa-10 halilurrahman-bursa-11 halilurrahman-bursa-12